Breaking News
 |  | 

Uroda

Dlaczego warto używać peelingu?

img-responsive

Można byłoby się zastanawiać, na czym polega odpowiednia pielęgnacja twarzy. Oczywiście jest to bardzo indywidualna kwestia, jednak najważniejsze, niezależnie od rodzaju skóry, zawsze jest dobre oczyszczanie twarzy i pozbywanie się z niej wszelkich zanieczyszczeń.

Czym w ogóle jest ten peeling?

Peeling to bardzo ważny kosmetyk, o którym niestety bardzo często zapominamy w naszej codziennej pielęgnacji. Otóż jest to produkt, dzięki któremu możemy bardzo dokładnie doczyścić naszą twarz. Czym on różni się od zwykłego środka myjącego do twarzy? Otóż zwykły środek myjący to produkt, dzięki któremu oczyścimy twarz z zewnętrznej warstwy zanieczyszczeń, które zalegają na skórze. Co bardzo ważne, a o czym często nie wiemy, zanieczyszczenia zalegają także w skórze, a dokładniej w porach, czyli w jej naturalnych wgłębieniach. Dodatkowo też, jak wiadomo, skóra nasza się złuszcza, a martwy naskórek, chociaż go nie widzimy, pozostaje na naszej skórze i kiedy nie jest on odpowiednio usunięty, może powodować trądzik, różne wypryski i stany zapalne. Peeling jest kosmetykiem ścierającym, który za pomocą enzymów bądź mechanicznego środka ścierającego potrafi wniknąć głęboko w nasze pory i dokładnie wyciągnąć z nich wszelkie zanieczyszczenia, a także złuszczyć z naszej skóry martwy naskórek, który niepotrzebnie zalega nam na twarzy.

Jak używać peelingu?

Peeling zazwyczaj ma formę żelową lub kremową, w zależności czy jest to standardowy peeling z drobinami, czy enzymatyczny, będzie on posiadał drobiny lub też nie. Taki peeling wciera się w skórę okrężnymi ruchami, a w przypadku enzymatycznego, dodatkowo zostawia się go na kilka minut na skórze. Poza taką formą peeling może też występować w różnych innych produktach, na przykład w mydle. Bardzo często możemy dostać w sklepie bądź wytworzyć własnoręcznie na przykład mydło peelingujące kawowe, mydło kokosowe peelingujące, czy też różne inne produkty, zawierające drobiny peelingujące. Takie mydła spełniają taką samą funkcję jak standardowy peeling, tylko używa się ich nieco inaczej, po prostu tak jak mydła, spełniając więc one dwie role – mydła i peelingu.

 

dlaczego-warto-uzywac-peelingu

ABOUT THE AUTHOR