Breaking News
 |  |  | 

Uroda Zdrowie

Nadwaga – co robić? Poradnia dietetyczna Trójmiasto

img-responsive

Szybka utrata zbędnych kilogramów to marzenie wielu osób. Próby samodzielnego układania jadłospisu zazwyczaj jednak nie są owocne. Wiele osób zapomina bowiem, że nadwaga może być spowodowana nie tylko niezdrową dietą, ale również innymi czynnikami. Dlatego też w przypadku odchudzania się warto udać się do profesjonalisty.

 

Nadwaga może pojawić się jako efekt niezdrowego odżywiania się. Wtedy często wystarczy zmienić nawyki na zdrowsze. Jeśli jednak dodatkowym czynnikiem jest jakieś schorzenie, wtedy dieta może nie wystarczyć. Poradnia dietetyczna Trójmiasto to miejsce, do którego warto udać się zwłaszcza wtedy gdy zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie nie okazało się pomocne.
Dietetyk po przeprowadzeniu wywiadu nie tylko może ułożyć odpowiedni jadłospis. W przypadku wątpliwości może zaproponować, by pacjent wykonał odpowiednie badania. Na tycie wpływają takie schorzenia jak cukrzyca czy choroby tarczycy. Jeśli poziom cukru jest zbyt wysoki, wtedy konieczne jest zastosowanie nie tylko diety, ale także odpowiedniego leczenia.
Dietetyk ma większą wiedzę na temat konkretnych produktów. Dlatego też może znacznie lepiej zbilansować dietę i nie dopuścić do tego, by pojawiły się niedobory.

nadwaga-co-robic

ABOUT THE AUTHOR