Breaking News
 |  |  | 

Uroda Zdrowie

Bezpieczne odchudzanie się – pomoc specjalisty. Dobry dietetyk Katowice

img-responsive

Odchudzanie się to zazwyczaj trudny i długotrwały proces. Można jednak znacznie ułatwić sobie zadanie korzystając z usług profesjonalistów. O czym warto pamiętać zaczynając dietę i dlaczego warto skorzystać z pomocy dietetyka?
Samodzielne ułożenie diety może okazać się trudne. Zazwyczaj więc kończy się na całkowitej rezygnacji z ulubionych produktów na rzecz tak zwanych zdrowych potraw. Tymczasem szybka redukcja kalorii oraz spadek różnorodności pożywienia częściej szkodzi niż pomaga. Złe skomponowanie diety może przyczynić się do spowolnienia spadku wagi lub, co gorsza, doprowadzenie do spalania mięśni zamiast tłuszczu.

Dobry dietetyk Katowice pomoże w odpowiednim dopasowaniu diety tak, by nie było konieczności głodzenia się. Często również możliwe jest pozostanie przy ulubionych produktach spożywczych, pod warunkiem zmniejszenia ich ilości. Dietetyk powinien skierować pacjenta na badania. Dzięki temu można uniknąć spalania masy mięśniowej, poprzez szybką zmianę diety, jeśli taki proces zacząłby zachodzić. Specjalista może również zalecić zainstalowanie aplikacji, dzięki której łatwiej jest pilnować ilości przyswajanych kalorii.

 

bezpieczne-odchudzanie-sie-pomoc-specjalisty-dobry-dietetyk-katowice

ABOUT THE AUTHOR