Breaking News
 |  | 

Sprawdź

Coś niezwykłego

img-responsive

Tego artykułu nie poświęcę suchym wynikom losowania i omawianiu poszczególnych gier.
Będzie dzisiaj trochę nietypowych i zaskakujących sytuacji, które miały miejsce podczas losowań Lotto.

Dwa lata temu podczas losowania Ekstra Pensji doszło do niespodziewanego, ale jakże przyjemnego zbiegu okoliczności. Dwie osoby z tej samej miejscowości skreślające liczby w tej samej kolekturze wygrały główną nagrodę. Miejscem tego feralnego zdarzenia był Malbork. Przypadek ten datuje się na dzień 8 lipca 2016 roku.

Sławą owiany jest też przypadek największej liczby zwycięzców jednego dnia. To spektakularne wydarzenie przypadło na rok 1994, kiedy to aż 80 osób typowało poprawnie. Wiązało się to – niestety dla zwycięzców – z podziałem nagrody między siebie. Jeden z wygranych na cześć swojego sukcesu zorganizował huczną imprezę. Dopiero potem przeliczył, że zamiast siedmiocyfrowej nagrody otrzymał jedynie czterocyfrową – wynosiła ona niespełna siedem tysięcy złotych. W związku z kosztami, które pochłonęła organizacja przyjęcia zmuszony był wystawić na licytację swój ciągnik.

Inne lotto wyniki losowania, które były również okraszone trafnym typowaniem to losowanie z 1996 roku, kiedy to padło 15 szóstek, a już miesiąc później w jednym losowaniu wytypowanych zostało 12 szóstek.

 

cos-niezwyklego

ABOUT THE AUTHOR