Breaking News
 |  | 

Moda

Figura typu jabłko – jaką sukienkę wybrać? Jaki fason sukienki dla figury jabłko

img-responsive

Gdy lato zbliża się wielkimi krokami całkowicie naturalnym jest rezygnowanie ze spodni na korzyść sukienek. To jedyny okres, podczas którego możemy je nosić bez obawy, że będzie nam zbyt zimno. Poza tym, to idealny czas na sięganie po zwiewne materiały i ciekawe wzory. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że taki strój korzystnie będzie wpływać na nasz wygląd tylko jeżeli dobierzemy ten element garderoby odpowiednio do naszego typu sylwetki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zły wybór może skutkować większym podkreśleniem niedoskonałości, czego trzeba unikać. Jak więc wybrać odpowiednią sukienkę dla figury typu jabłko?

Figura typu jabłko

Przed dobraniem stroju powinniśmy upewnić się jaki typ figury reprezentujemy. W tym celu należy przyjrzeć się poszczególnym częściom swojego ciała i porównać je do charakterystycznych cech danych kształtów sylwetki. Figura typu jabłko charakteryzuje się dosyć wąskimi biodrami w porównaniu do barków. Osoby posiadające taką sylwetkę mają tendencję do odkładania zbędnych kilogramów w okolicy brzucha i biustu. Ich atutami są za to szczupłe nogi oraz ramiona.

Sukienka idealna dla figury typu jabłko

Będac pewnym tego jaki typ sylwetki posiadamy możemy zacząć uwzględniać to jaki fason sukienki dla figury jabłko pasuje najbardziej. W tym przypadku należy skupić się na zrównoważeniu proporcji ciała, dzięki czemu niedoskonałości zostaną ukryte, a zalety uwidocznione. Z tego względu najlepszym wyborem będą sukienki o kształcie litery A, które poza tym, że optycznie powiększą biodra to dodatkowo uwydatnią zgrabne nogi. Jeżeli jednak nie przepadamy za tym fasonem możemy zdecydować się na sukienki odcinane pod biustem. Taki model tworzy wysoką talię, maskując nieproporcje. W przypadku, gdy mamy zamiar dodać do stylizacji pasek musimy mieć na uwadze jego szerokość. Najlepiej, aby nie był on cienki. Jeżeli natomiast chcemy zakupić sukienkę dwukolorową trzeba wybierać modele posiadające ciemniejszą górę, a jaśniejszy dół. Stosowanie się do tych kwestii daje gwarancję idealnego wyglądu.

 

figura-typu-jablko-jaka-sukienke-wybrac-jaki-fason-sukienki-dla-figury-jablko

ABOUT THE AUTHOR