Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Jak zadbać o siebie latem

img-responsive

W czasie trwania upałów i wysokich temperatur należy zadbać o to, żeby się schłodzić oraz zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia udaru słonecznego. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze oraz osoby posiadające małe dzieci, a także kobiety w ciąży. Jak zatem zadbać o siebie latem i się skutecznie schłodzić, aby uchronić się przed ryzykiem wystąpienia udaru słonecznego?

Jak schłodzić organizm?

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby nasz organizm się nie przegrzał. Oznacza to, że zamiast szukać sposobów na jego schłodzenie powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o to, by się nie przegrzał. Jeśli jednak już dojdzie do przegrzania, wówczas poleca się okłady chłodzące. Można także włożyć do zamrażalnika pokrojone ogórki oraz winogrona w całości i później położyć je sobie na twarz. Takie schłodzone winogrona można również zjeść, aby schłodzić organizm od środka. Dobrze będą działać również woreczki z lodem, które obniżą temperaturę ciała.

Napoje chłodzące

Warto pić także liczne napoje chłodzące, takie jak letni sok z morelami oraz soki arbuzowe. Tego typu napoje, wykonane na bazie owocowej, uzupełnią także nasze braki witamin oraz wspomogą wchłanianie się wody do organizmu. Inne dobre owoce na wykonanie letniego soku to: truskawki, wiśnie, brzoskwinie, nektarynki i oczywiście arbuzy.

Jak dobrze i bezpiecznie spędzić lato

Lato to piękna pora roku oraz czas szkolnych wakacji. Doskonale jest je spędzać nad wodą. Pamiętaj, aby zawsze znajdować się w pobliżu cienia i nie spędzać zbyt wielu godzin na pełnym słońcu. Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, musisz spędzić dłuższy czas na pełnym słońcu, wówczas zadbaj o to by mieć nakrycie głowy, butelkę wody oraz posmarować ciało olejkiem przeciwsłonecznym, który ochroni Twoją skórę przed bolesnymi poparzeniami. Jeśli Twoja skóra się sparzy, wówczas stosuj pianki chłodzące, które są dostępne w każdej aptece. Pamiętaj, aby zachować zdrowy rozsądek i nie podejmować przesadnie ryzykownych decyzji.

 

jak-zadbac-o-siebie-latem

ABOUT THE AUTHOR