Breaking News
 |  | 

Uroda

Perfumy jak zrobić? Własna pachnąca kompozycja – składniki perfum

img-responsive

Każda kobieta chce pachnieć wyjątkowo. Niektóre z nas lubią eksperymentować z zapachami, a inne potrafią bezbłędnie określić swój signature scent i ulubione nuty zapachowe. Jeśli znamy swoje ulubione nuty, możemy pokusić się o zrobienie własnych perfum.

Drogie składniki perfum

Perfumy składają się z olejków zapachowych, które często są bardzo drogie. Ich jakość warunkuje cenę. Syntetyczne, tanie olejki tworzą kompozycje ładne, ale wprawny nos wyczuje, że sztuczna wanilia, czy zbyt drapiące piżmo to coś co nie było zbyt drogie. Składniki perfum powinny być najwyższej jakości, co wpływa na ich koszt, ale również niepodważalnie podnosi jakość końcowego produktu.

Indywidualne perfumy jak zrobić

Istnieją warsztaty tworzenia własnych zapachów. Tam z dostępnych olejków możemy robić własne kompozycje. To bardzo twórcze. Do olejków dodaje się alkohol, który jest bazą zapachu, to on tworzy ciecz perfum. Zapachy bardzo łatwe do stworzenia to te w stylu firm kosmetycznych składające się z dwóch nut zapachowych. Prosta kompozycja sprawia, że nadają się one jako uzupełnienie codziennej toalety. Własne idealne perfumy jak zrobić? Po prostu kierować się zmysłami i intuicją.

 

perfumy-jak-zrobic-wlasna-pachnaca-kompozycja-skladniki-perfum

ABOUT THE AUTHOR