Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Ile posiłków jeść w ciągu dnia?

img-responsive

Dieta, aby była skuteczna powinna być odpowiednio zbilansowana. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak czy to jedyny sposób, aby odnieść sukces? Zdecydowanie je, bo oprócz tego co jemy, bardzo ważne jest również jak jemy. Właściwe odstępy między posiłkami odgrywają tutaj kluczową rolę i nie można o tym zapominać. To właśnie dzięki nim dieta działa dokładnie tak, jak powinna działać. Wiele osób nadal nie wie ile właściwie powinno jeść się posiłków w ciągu dni ani jak długie powinny być odstępy między nimi. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się jak stosować swoją dietę, aby była ona jak najbardziej skuteczna.

Jeśli nie wiesz jak skomponować swoje posiłki i nie być głodnym pomiędzy jednym, a drugim, niezbędna może okazać się konsultacja dietetyczna. Dietetyk dokładnie określić zawartość twoich posiłków i podpowie jak często należy jej jeść, aby nie odczuwać głodu oraz aby nie podjadać pomiędzy posiłkami.

Pięć, trzy, czy ile w końcu tych posiłków?

To ile w końcu należy jeść tych posiłków, aby dieta była skuteczna. Niektórzy mówią, że trzy, inni, że 4, a jeszcze inni, że pięć. Najuczciwiej będzie powiedzieć, że to zależy od bardzo wielu czynników: rodzaju diety, jakości spożywanych posiłków oraz indywidualnych nacechowań. Przede wszystkim, warto porozmawiać o tym ze swoim prywatnym dietetykiem. Optymalnie przyjęło się, że warto jest przyjmować pięć posiłków dziennie, co trzy godziny. To zalecenie, które najczęściej dają dietetycy, na wszelkiego rodzaju dietach odchudzających i wzmacniających.

Z czego powinien być złożony każdy z posiłków?

Posiłki powinny być zbilansowane. Te na początku dnia powinny być bardziej zaopatrzone w węglowodany, te na koniec dnia w białko. Pamiętaj, że warto, aby w każdym z nich znalazła się choć odrobina białka – czy to zwierzęcego, czy to roślinnego.

Ostatni posiłek o 18?

Jedzenie ostatniego posiłku po godzinie 18 jest mitem. A co jeśli idziesz spać o godzinie 2? Masz być głodny? Nie, wystarczy, że zjesz dwie godziny przed pójściem do łóżka.

ile-posilkow-jesc-w-ciagu-dnia

ABOUT THE AUTHOR