Breaking News
 |  | 

Uroda

Kremy do opalania

img-responsive

Nie od dzisiaj wiadomo, że większość kobiet bardzo lubi się opalać. Jednak trzeba pamiętać, aby robić to z głową. Nie możemy przesadzać. Dlatego na rynku możemy spotkać różnego rodzaju kremy, które są przeznaczone do opalania. Tylko nasuwa się pytanie krem do opalania jaki wybrać ?

Najlepszy krem do opalania

Jak wiadomo kremy to bardzo ważny i nieodłączny element letniego wyposażenia. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje na plażę. Wtedy musimy koniecznie zabrać ze sobą krem do opalania. Tylko pytanie jaki wybrać i jaki w ogóle jest odpowiedni dla naszej karnacji? Dla każdej kobiety odpowiedni może okazać się inny krem. Po co są kremy? Na pewno ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Dzieli się je na trzy grupy: UVC, UVB, UVA. Pierwsza grupa stanowi bardzo poważne zagrożenie dla naszej skóry. Kremy do opalania muszą mieć w składzie coś takiego jak SPF. Przedłuża on czas bezpiecznej ekspozycji skóry na działanie promieniowania UV. Czy możemy opalać się bez kremu? Tak ale nie długo, ponieważ tylko 15 minut. Jeśli kupimy krem, który ma SPF 5 to znacznie przedłuży czas opalania. Wiadomo, że im większy współczynnik tym większa ochrona i dłuższe opalanie. Filtry przeciwsłoneczne mogą zawierać dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych. Pierwsza grupa obejmuje filtry mineralne (fizyczne), które odbijają i rozpraszają promienie słoneczne. Filtry przeciwsłoneczne z filtrami mineralnymi zwykle zawierają tlenek tytanu i tlenek cynku. Mogą z nich korzystać dzieci i osoby podatne na alergie, ponieważ nie powodują podrażnień i są hipoalergiczne. Z kolei właściwości filtrów chemicznych są zbliżone do melaniny, więc pochłaniają światło słoneczne. Wnikają głęboko w skórę i dlatego czasami powodują alergie.

Podsumowując artykuł warto wspomnieć, że kremy do opalania są bardzo ważne. Z racji tego, że kobiety bardzo lubią się opalać muszą też zadbać o skórę. Wiadomo, że im większy filtr w kremie tym lepiej. Warto też dodać, że każda karnacja musi mieć inny krem w filtrem. Osoby czarnoskóre wykazujących zdecydowanie największą naturalną odporność na działanie promieni UV. Tak więc nie muszą za bardzo uważać tak jak inni.

 

kremy-do-opalania

ABOUT THE AUTHOR