Breaking News
 |  | 

Uroda

Jaka odżywka jest najlepsza dla moich włosów?

img-responsive

Włosy są czymś, co nadają teksturę i piękno ludzkiemu ciału. Włosy są produkowane z mieszków włosowych ludzkiego ciała i występują u prawie każdego człowieka. Istnieją różne rodzaje włosów, w tym krótkie, grube i szorstkie. Włosy określają wygląd osoby i sposób, w jaki prezentuje się ona światu. Na włosy wpływa również starzenie się. Światło słoneczne może uszkodzić włosy i spowodować ich puszenie się.

Dbanie o włosy jest bardzo ważne

Włosy mogą ulec uszkodzeniu w wyniku codziennych czynności, takich jak stylizacja czy układanie, lakierowanie. Odżywki do włosów są polecane, gdy chcemy poprawić wygląd i kondycję włosów. Istnieją różne rodzaje odżywek do włosów w tym:

  • szampony,

  • kremy,

  • balsamy,

  • serum.

Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Szampony usuwają z włosów brud, sebum i martwe komórki skóry, nadając im połysk. I odwrotnie, bez nawilżania włosy stają się suche i łamliwe. Aby włosy wyglądały i czuły się dobrze, musisz znaleźć odpowiednią odżywkę.

Wygląd włosów świadczy o naszym stylu

Włosy składają się z białka, wapnia, potasu, fosforu, chlorku sodu, krzemu, magnezu, sodu, żelaza i węgla, które wpływają na wygląd i kondycję włosów. Twój typ skóry również odgrywa rolę w skuteczności odżywek. Skóra normalna wytwarza więcej wilgoci, więc ciężkie odżywki mogą obciążać włosy. W przypadku włosów zniszczonych najlepiej stosować lekkie odżywki taka odżywka do włosów jest idealna dla nas, zobacz na: kokomarle.eu. Światło słoneczne może uszkodzić zarówno włosy, jak i skórę, dlatego należy ograniczyć czas spędzony na słońcu. Czynniki szkodliwe dla naszych włosów pomogą Ci zdecydować, która odżywka do włosów jest dla Ciebie odpowiednia

Odżywka do włosów, jaka powinna być — jak ją stosować?

Odżywki do włosów mają zazwyczaj bezbarwny lub biały kolor. Ich konsystencja przypomina stały olej lub balsam. Im mocniejszy zapach, tym skuteczniej działa na zniszczone włosy. Zapach zależy od składników zawartych w odżywce. Dobrą zasadą w przypadku zapachu jest to, aby nie zawierać żadnych składników zapachowych w produkcie bazowym. Nałóż odpowiednią ilość odżywki na wilgotne włosy i wmasuj w skórę głowy aż do całkowitego wchłonięcia. Następnie delikatnie rozczesz palcami, wywierając nacisk, aby wszystko zostało rozprowadzone na każdym pasmie włosów. Po nałożeniu odżywki przykryj włosy czepkiem prysznicowym lub ręcznikiem, aby zapobiec utracie powietrza podczas snu i zapewnić włosom nawilżenie podczas snu!

Jaką funkcję pełni odżywka do włosów

Odżywka chroni naturalne piękno Twoich włosów przed codziennymi uszkodzeniami, nie ograniczając ich możliwości stylizacyjnych i naturalnego wyglądu. Używaj odżywki zawsze, gdy chcesz poprawić wygląd i kondycję swoich włosów, niezależnie od tego, czy stosujesz szampon, czy nakładasz odżywkę.

 

jaka-odzywka-jest-najlepsza-dla-moich-wlosow

ABOUT THE AUTHOR