Breaking News
 |  | 

Uroda

Naturalna pielęgnacja – krem. Naturalny krem do twarzy do cery tłustej

img-responsive

Naturalne kremy to obecnie bardzo często kupowane produkty. Nic dziwnego, ponieważ naturalne substancje zazwyczaj rzadziej uczulają, a ponadto ich pozyskanie i utylizacja ma zazwyczaj mniej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Jak wybierać naturalne kremy w taki sposób, by być z nich zadowolonym?
Krem naturalny powinien składać się z wyłącznie takich składników, które znajdują się w naturze. Niestety nie zawsze tak jest. Dlatego też kupując tego typu produkt warto jest sprawdzić, czy posiada on certyfikaty potwierdzające, że krem zawiera wyłącznie naturalne składniki i został wyprodukowany w sposób, który nie wpłynął negatywnie na środowisko. Dotyczy to zarówno samego kremu, jak i jego opakowania.

 

Dobierając krem naturalny do konkretnego typu cery należy pamiętać, aby sprawdzać aktywne składniki. Naturalny krem do twarzy do cery tłustej powinien nie tylko normalizować wydzielanie serum poprzez zawartość chociażby takich składników jak ziele fiołka trójbarwnego, ale również nawilżać skórę. Działanie nawilżające w tego typu produktach ma między innymi aloes. Brak składników nawilżających w kremie przeznaczonym do skóry tłustej skutkuje zwykle nadprodukcją sebum.

 

naturalna-pielegnacja-krem

ABOUT THE AUTHOR