Breaking News
 |  | 

Uroda

Naturalny krem do skóry twarzy – naturalny krem do twarzy do cery mieszanej bez silikonów.

img-responsive

Naturalne kosmetyki do twarzy cieszą się obecnie sporym powodzeniem. Tego typu produkty wolne są zazwyczaj od sztucznych konserwantów, barwników czy aromatów. Czy to jednak wszystkie substancje, których należy się wystrzegać i co warto brać pod uwagę przy wyborze kremu?
Jednym ze składników, które uznaje się za negatywne w przypadku kosmetyków służących do pielęgnacji skóry, jest silikon. Działanie silikonu jest zazwyczaj pozytywne, jednak ta substancja często wymaga specjalnego zmywania. W innym przypadku może zatykać pory oraz dodatkowo blokować wnikanie pozytywnie działających substancji.

 

Decydując się na naturalny krem do twarzy do cery mieszanej bez silikonów warto zwrócić uwagę, czy ma on działanie nawilżające. Często są to preparaty na bazie aloesu, ponieważ działa on pozytywnie na każdy rodzaj cery. Warto jednak sprawdzić, czy dany krem ma również składniki normalizujące wydzielanie serum. W przeciwnym razie działanie produktu będzie w przypadku cery mieszanej niekompletne. Warto pamiętać, że kremy w pełni naturalne rzadko mogą pełnić inne funkcje niż odżywianie i normalizacja stanu skóry. Przeznaczone są więc zazwyczaj dla osób młodszych lub takich, które mogą używać wyłącznie naturalnych składników do pielęgnacji.

 

naturalny-krem-do-skory-twarzy-naturalny-krem-do-twarzy-do-cery-mieszanej-bez-silikonow

ABOUT THE AUTHOR