Breaking News
 |  | 

Uroda

Zabiegi medycyny estetycznej – chirurg plastyczny Kraków

img-responsive

Nieidealny kształt uszu czy nosa to dla wielu osób poważny problem. W takich przypadkach często jedynym rozwiązaniem jest operacja plastyczna. Z jakim problemem warto udać się do kliniki i o czym warto pamiętać decydując się na taki zabieg?
Zbyt duże uszy to problem wielu osób dorosłych i dzieci. Obecnie chirurg plastyczny Kraków to osoba, która może zaoferować rozwiązanie problemu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zbyt duże uszy dotyczą dzieci, lekarz może zalecić zaczekanie z zabiegiem do czasu, aż dziecko osiągnie odpowiedni wiek. Jest to zazwyczaj związane z tym, że uszy u dziecka rosną do ósmego roku życia. Dopiero po tym czasie możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w taki sposób, by efekt był odpowiedni.

 

W przypadku korekty nosa i innych części ciała zazwyczaj zabieg przeprowadza się u osób, które ukończyły już osiemnasty rok życia. Innym przypadkiem jest sytuacja, gdy operacja ma stanowić nie tylko rozwiązanie problemu estetycznego, ale także zdrowotnego. W tym drugim przypadku zabieg może być refundowany przez NFZ. Podobnie jest w sytuacji, gdy konieczne jest zmniejszenie piersi. Jeśli przemawiają za tym względy zdrowotne, można starać się o refundację.

 

zabiegi-medycyny-estetycznej-chirurg-plastyczny-krakow

ABOUT THE AUTHOR